Już wkrótce...

PRELEGENCI

Jarosław Żeliński
IT-Consulting

Absolwent AGH kierunku Informatyka.
W 1989 ukończył studia na Wydziale Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej. W trakcie studiów członek koła naukowego, zdobywca 1 nagrody Konkursu Młodych pracowników nauki w Zielonej Górze. Studia ukończył wyróżnioną obroną pracy magisterskiej na temat nowatorskich systemów łączności. Po ukończeniu studiów pracownik naukowy, adiunkt zakładu transmisji informacji. Specjalizował się głównie w analizie systemów łączności i teorii komunikacji.
W roku 1991 rozpoczął prace w branży IT jako analityk i projektant rozwiązań w polskim przedstawicielstwie firmy BONAIR USA, przekształconego w polską spółkę BONAIR SA, w której pełnił analityka i projektanta nowych rozwiązań oraz zajmował się rozwojem oferty firmy.
W latach 2001-2004, jako specjalista z zakresu analiz systemowych obszaru zarządzania, realizował projekty związane z budową strategii dla spółek giełdowych Elektrim SA, Apexim SA, EXATEL SA, (dawniej Telenergo SA), OPTIMUS SA.
Od roku 2004, jako niezależny ekspert prowadzi badania z zakresu sformalizowanych metod analiz systemowych i modelowania systemów zarządzania. Wyniki swoich prac prezentuje w prowadzonym przez siebie, wysoko ocenianym przez wielu stałych czytelników, blogu IT-Consulting.pl/blog, w prasie branżowej IT i gospodarczej, a także jako prelegent na wielu konferencjach, gdzie jest zapraszany do wygłaszania referatów merytorycznych. Publikuje artykuły i eseje w wielu gazetach w tym w TELEINFO, COMPUTERWORD, Gazecie Wyborczej, Gazecie Prawnej, FORBES, wielu wydawnictwach branżowych. „Rzeczpospolitej”, „Polsce The Times”, „The Wall Street Journal”, „Gazecie Wyborczej”.
W ramach pracy naukowej, jako niezależny ekspert, analityk i projektant, skutecznie realizuje projekty z zakresu analiz i projektowania systemów informacyjnych prowadząc je standardowymi metodami formalnymi, które stale rozwija i stosuje w praktyce. Prowadzi studia i badania z zakresu analizy systemów, epistemologii oraz teorii komunikacji i psychologii.
Posiadacz certyfikatu i dopuszczenia do informacji niejawnej z klauzulą TAJNE, wydane przez ABW w 2004 roku.
Jako wykładowca w latach 2005-2012 na stałe współpracował z Wydziałem Systemów Informacyjnych Akademii Morskiej w Gdyni. Od roku 2014 jest wykładowcą w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk. Przedmiotem prowadzonych wykładów są analizy biznesowe i projekty logiki systemów dla biznesu, sformalizowane analizy biznesowe i systemowe, których celem jest optymalizacja pracy organizacji, organizacyjne aspekty zarządzanie ciągłością działania, opracowywanie wymagań na oprogramowanie wspomagające zarządzanie.
Prowadzi szkolenia z całego zakresu swoich kompetencji i doświadczenia. Specjalizuje się w stosowaniu sformalizowanych systemów pojęciowych w analizie systemowej.
Od 2006 aktywny członek Stowarzyszenia Doradców Gospodarczych. Od 2014 roku członek The International Council on Systems Engineering (INCOSE).
Obecna praca to usługi eksperckie, modelowanie i dokumentowanie wszystkich lub wybranych obszarów biznesowych organizacji takich jak: realizowane funkcje, procesy oraz dane i informacje. Definiowanie wymagań do poprawy i ulepszenia procesów i systemów. Tworzenie praktycznych opisów i specyfikacji do tworzenia systemów informacyjnych.
Z usług tych korzystały miedzy innymi: Orange Polska (dawn. TP S.A., Echo Investment SA. – Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Nowakowski i Wspólnicy s.j., Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, VECTRA S.A., Eko-Park SA., Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, Vision Express Sp. z .o.o., Polski Bank Przedsiębiorczości SA, ALCATEL-LUCENT Polska SA, , Comarch SA – CPI Sp. z o.o., Infovide-Matrix SA, , Medicover SA, PSE SA, Saint-Gobain Construction, P4 Play SA., Citi Handlowy SA, Bank Millenium, BRE Bank, ELEKTRIM SA, BGŻ SA, COI MSW.
Inne zainteresowania: jako profesjonalny fotograf współpracuje z agencją fotograficzną BE&W, jako wolontariusz jest stałym fotoreporterem Centrum Wolontariatu w Warszawie. Jako muzyk amator grywa na etnicznych instrumentach pasterskich.

Mariusz Maciejczak
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Doktor ekonomii, adiunkt na Wydziale Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, uczestnik krajowych i zagranicznych projektów badawczych i aplikacyjnych, doradca i ekspert organizacji biznesowych, samorządowych i społecznych. W pracy zawodowej wykorzystuje synergię zdobytych doświadczeń w obszarze teorii ekonomii i zarządzania, praktyki audytora i doradcy, a także menadżera i przedsiębiorcy. Wartością dodaną jego pracy jest innowacyjne podejście do szeroko pojętej przedsiębiorczości. Więcej informacji na www.maciejczak.pl

Tomasz Gzik
BPMstandard.pl

Absolwent i pracownik Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Współpracuje z Wyższą Szkołą Technologii Informatycznych w Warszawie. Doświadczenie zdobywał pracując m.in. w IBM Polska, Biurze Informacji Kredytowej, ABG (aktualnie Asseco), Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym, jako programista, analityk, kierownik projektów, dyrektor IT, dyrektor ds. rozwoju i zarządzania portfelem projektów. Pomysłodawca i założyciel portalu BPMstandard.pl, który dedykowany jest zagadnieniom związanym z zarządzaniem procesami biznesowymi. Prywatnie mąż, ojciec, kibic i amator sportu.

Paweł Krajewski
DomData AG Sp. z o.o.

Dyrektor Handlowy ds. Rozwiązań dla Sektora Finansowego
Absolwent Politechniki Poznańskiej. Od 1997 roku związany z tworzeniem rozwiązań dla sektora finansowego w firmach Sygnity, Emax. W DomData odpowiada za produkty i usługi dedykowane dla banków i firm ubezpieczeniowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów związanych z usprawnianiem procesów obsługi klientów instytucji finansowych w różnych kanałach dystrybucji usług.Jego hobby towędrówki górskie oraz film.

dr Przemysław Sołdacki
ASTRAFOX Sp. z o. o.

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Doktor nauk technicznych z zakresu informatyki. Od 1999 roku członek zarządu firmy Astrafox (dawniej Datacom Software). Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży IT. Skutecznie łączy wiedzę techniczną (programowanie .NET, SQL, systemy CRM, SharePoint) z zainteresowaniami z obszaru sztucznej inteligencji i eksploracji tekstu (textmining). Jest zarejestrowanym ekspertem w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. W wolnym czasie podróżuje, interesuje się również tańcem.

Szymon Piłat
ING Bank Śląski S.A.

Manager ds. zarządzania procesami.
Zajmuje się jakością, usprawnianiem i optymalizacją procesów w sektorze usług. Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zarządzania Projektami SGH. Zbudował procesy dla kilku firm typu start-up, następnie zarządzał procesami obsługi klienta i jakością w branży telekomunikacyjnej, obecnie zarządza procesami w ING Banku Śląskim.

Michał Wieszczycki
LEANPASSION SP. Z O.O.

Pasjonat Lean i ciągłego doskonalenia. Aktualnie Senior Consultant w firmie Leanpassion, będącej liderem na rynku wdrożeń Lean management w Polsce.
Posiada ponad 10 letnie doświadczenie we wdrażaniu Six Sigma i Lean management w czołowych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstwach. Zrealizował kilkanaście projektów dla firm z sektorów telekomunikacji, IT, bankowości, produkcji, windykacji, administracji państwowej i samorządowej.
Wśród Klientów dla których optymalizował procesy oraz szkolił pracowników w metodach usprawniających znajdują się Orange SA, Orange Polska, Orange Romania, Mobinil, Meditel, Avon Garwolin, Mars, Jakob Hatteland, Intrum Justitia, Lotnisko Chopina, Ministerstwo Finansów Królestwa Jordanii, Merostwo Wissembourga. Przygotował również egzamin certyfikujący oraz program szkoleniowy z zakresu Lean Six Sigma dla Związku Banków Polskich.
Przygodę z optymalizacją procesów zaczynał na Uniwersytecie Warszawskim kończąc kierunek Zarządzania i Marketingu. Podyplomowo ukończył również Zarządzanie Finansami na Uniwersytecie Greenwich w Londynie oraz Zarządzanie Systemami Informacyjnymi w Europejskim Instytucie Nauk Handlowych w Strasbourgu. Posiada certyfikat Lean Six Sigma Black Belt wydany przez BMGI oraz Lean Six Sigma Green Belt grupy Orange.
Główne obszary specjalizacji to:
– Lean management i Six sigma,
– Reengineering,
– Zarządzanie projektami,
– Zarządzanie zmianą,
– Analiza procesów biznesowych,
– Metodyki Agile i Scrum,
– Business Process Modeling,
– Business Process Management,
– Doskonałość operacyjna,
– Analiza złożoności systemów informatycznych metodą punktów funkcyjnych.

Magdalena Nowak
Bird & Bird

Specjalizuje się w prawie nowych technologii oraz rozwiązywaniu sporów i transakcjach handlowych.
Associate w zespole Digital w polskim biurze Bird & Bird.
Magdalena Nowak od 2005 roku doradza krajowym i zagranicznym przedsiębiorcom w sprawach z zakresu prawa gospodarczego, IT, przy transakcjach handlowych oraz z zakresu prawa nieruchomości.
Magdalena opracowywała i skutecznie negocjowała wszelkiego rodzaju kontrakty i umowy, włączając umowy dostawy dóbr lub usług, umowy agencyjne, umowy dystrybucji, franchisingowe, umowy licencji, wdrożeniowe i serwisowe, outsourcingowe, sponsoringowe i leasingowe.
Pracuje dla klientów z sektora IT, finansowego oraz ubezpieczeniowego. Brała udział w rozwiązywaniu sporów związanych z wdrażaniem dużych projektów IT.
Przed dołączeniem do zespołu Bird & Bird pracowała dla niezależnych polskich kancelarii prawnych, gdzie zdobywała doświadczenie z zakresu prawa gospodarczego, a także doradztwa w procesie zawiązywania i bieżącego prowadzenia działalności przez podmioty o szerokim zakresie działalności.
Reprezentowała klientów przed sądami powszechnymi i sądami administracyjnymi, a także w sprawach z zakresu zamówień publicznych.
SPONSORZY
 
     
WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

  

  
FUNDATORZY NAGRÓD
  
  

PATRONI MEDIALNI
                                                   
   
   
   
   
           

ORGANIZATOR