Już wkrótce...

AGENDA

8.30-9.30
Rejestracja

9.30-10.00
Czy w dzisiejszych czasach zarządzanie procesami jest komukolwiek potrzebne?
Procesowcy.pl
Prelegent: Łukasz Tartanus

Opis prelekcji:
Planowana prelekcja to rozważania na temat bieżących trendów w świecie zarządzania i nowych technologii oraz na temat miejsca, jakie zajmuje w dzisiejszych czasach zarządzanie procesami. Czy jest ono nadal potrzebne w naszych firmach?

10.00-10.30
Po co w ogóle wdrażać BPM i jak to wygląda w praktyce?
WEBCON
Prelegent: Jakub Romankiewicz

Opis prelekcji:
Podczas sesji zastanowimy się, co tak naprawdę daje organizacji wdrożenie platformy BPM. Opowiemy, jak ono wygląda w praktyce oraz jakie aspekty warto wziąć pod uwagę i przygotować się do nich z wyprzedzeniem. Nie chodzi przecież tylko o to, aby procesy realizować szybciej, ale również z większym sensem i efektywnością. Podzielimy się także ciekawymi doświadczeniami i praktycznymi radami w zakresie tzw. kosztów sukcesu wdrożenia – tak, aby rodził on kolejne sukcesy a nie zamienił się w kaganiec dla rozwoju biznesu. Na koniec, zaproponujemy Państwu wizję docelowej roli BPM w organizacji. Zapraszamy!

10.30-11.00
Droga na szczyt bywa płaska – jak stać się organizacją horyzontalną i pokonać konkurencję
Macrologic
Prelegent: Jarosław Witwicki

Opis prelekcji:
Czym jest organizacja horyzontalna? To model przedsiębiorstwa zarządzanego na podstawie procesów. Najlepiej oddaje to, co tak naprawdę dzieje się w firmie. Odzwierciedla bowiem wszystkie działania zachodzące w organizacji, które realizowane są przez poszczególne działy. Jak jednak przełożyć ten model na efektywność firmy i jakie narzędzia analityczne do tego wykorzystać?

11.00-11.20
PRZERWA KAWOWA

11.20-11.50
Trendy w obszarze BPM – nurty i kierunki rozwoju
IT Consulting
Prelegent: Jarosław Żeliński

Opis prelekcji:
Business Process Management czyli zarządzanie zorientowane na procesy biznesowe, to metoda zarządzania wymagająca posiadania modelu procesów biznesowych organizacji zarządzanej. Bez tych modeli nie ma procesowego zarządzania. Trendy w rozwoju BPM widać w rozwoju systemów notacyjnych do tworzenia modeli oraz w badaniach prowadzonych nad strategiami i ich tworzeniem. Powstała na początku lat 2000 notacja BPMN pokazał z jednej strony swą skuteczność, z drugiej to, że nie jest wystarczająca. Powstały uzupełnienia dziedzinowe takie jak standardy: SBVR i CMMN, oraz proste metody tworzenia uogólnień w postaci Map (architektury) Procesów. W referacie zostaną one umówione, podsumowane zostaną trendy w tworzeniu dokumentacji procesowych.

11.50-12.10
Instynktowny interfejs – czy to możliwe?
eDokumenty Sp. z o.o.
Prelegent: Jacek Paszek

Opis prelekcji:
Podczas wykładu postaramy się wyjaśnić na przykładzie systemu eDokumenty dlaczego tak istotne jest aby systemy informacyjne posiadały prosty i wygodny w użyciu interfejs, oraz jak to pogodzić z jednoczesną potrzebą elastyczności i bogatej funkcjonalności.

12.10-12.30
Mam tyle pracy, że od godziny zastanawiam się od czego zacząć
makigami
Prelegent: Michał Prusaczyk

Opis prelekcji:
Obecnie w organizacjach panuje powszechna kultura „multitaskingu”. Odrywanie od pracy oraz przełączanie pomiędzy zadaniami powoduje spadek efektywności oraz motywacji pracowników. Badania wskazują, że eliminując zakłócenia w procesach (codziennych działaniach) możemy odzyskać ponad 40% całkowitego czasu pracy.
Jak to zrobić?

12.30-13.00
Zarządzanie procesami działalności – standardy, metody, kierunki rozwoju
Rodan Development Sp. z o.o.
Prelegent: dr Witold K. Staniszkis

Opis prelekcji:
Wykład obejmuje krótkie omówienie standardów przyjętych w obszarze zarządzania procesami działalności oraz wynikających z nich wymagań funkcjonalnych dla oprogramowania narzędziowego. Możliwości oprogramowania narzędziowego BPM zostaną omówione na tle architektury platformy oprogramowania narzędziowego OfficeObjects® wykorzystywanego przez firmę Rodan Development. Konkluzją prezentacji będzie wskazanie kierunków rozwoju oprogramowania narzędziowego i aplikacji BPM.

13.00-13.20
PRZERWA KAWOWA

13.20-13.50
Aspekty prawne umów o Business Process Management oraz Business Process Outsourcing
Kancelaria Prawna Szostek_Bar i Partnerzy
Prelegent: Dariusz Szostek

Opis prelekcji:
Co oznacza Business Process Management oraz Business Process Outsourcing? Jak zabezpieczyć ryzyko oddania część procesu biznesowego w „obce” ręce? Jak opisać wewnętrzny proces zarządzania procesem? Jakie regulacje wpływają na projekty BPM oraz BPO ze szczególnym uwzględnieniem projektów IT? Jakie są najważniejsze elementy umowy BPO?
Na to i wiele innych pytań odnajdą Państwo odpowiedź podczas planowanej prelekcji.

13.50-14.15
Platforma AMODIT – System, który sam projektuje procesy obiegu dokumentów
ASTRAFOX Sp. z o. o.
Prelegent: dr Przemysław Sołdacki

Opis prelekcji:
Cały współczesny biznes opiera się na informacji oraz jej przetwarzaniu. Informacja daje przewagę konkurencyjną, dlatego właściwe zarządzanie nią jest kluczowe dla prowadzenia biznesu.
Na rynku istnieje wiele systemów do elektronicznego obiegu dokumentów. Podczas prelekcji pokażemy co dobry system obiegu dokumentów powinien posiadać oraz co wyróżnia platformę Amodit spośród innych rozwiązań.

14.15-14.45
Wdrażanie systemu zarządzania projektami w organizacji
Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej
Prelegent: Cezary Szwed

Opis prelekcji:
W prezentacji przedstawiono najważniejsze cele, zasady i uwarunkowania wdrożenia zarządzania projektami w organizacji. Wskazano na istotne czynniki organizacyjne, budowę wiedzy o zarządzaniu projektami, wykorzystywane w praktyce metodyki zarządzania projektami oraz kształtowanie odpowiednich postaw pracowników w tym procesie. Podano informacje na temat wdrażania zarządzania portfelem projektów oraz roli Project Management Office. Materiał został zilustrowany doświadczeniami praktycznymi. Prezentacja została przygotowana przez autora na podstawie jego doświadczeń z realizacji przedmiotowego procesu w firmach krajowych.
14:45
ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI I LOSOWANIE NAGRÓD
SPONSORZY
 


WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

  
  
  
  
FUNDATORZY NAGRÓD

  
  
  
PATRONI MEDIALNI
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

ORGANIZATOR